2014 yılında şubeleşmeye hız veren ve 2016 yılında kurumsal yapılanma sürecine giren marka bugün (2017) itibariyle 11 şubeye ulaşmış, yiyecek içecek sektöründe hizmet veren başarılı bir kahve evi zinciridir.

Hacıbaba Lezzet Kafe Restoran A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren Kahveci Hacıbaba; özgün konsepti, dinamik yapısı ve yükselen marka değeri ile ulusal bir ivme yakalamıştır.

 

Tarihçe

2017

Franchising ve büyüme yılı.

Franchising taleplerini ele alarak sağlıklı bir büyüme yılı ortaya koymak istiyoruz. Hacıbaba ailesini hem kuruyemiş kanadında (Hacıbaba Kuruyemiş 2016:46) hem de kahve evi kanadında (Kahveci Hacıbaba 2016:11) sayısal olarak arttırmak için hazırız.
2017

Ulusallaşma.

Tesco – Kipa tarafından yürütülen BRC uluslararası gıda güvenliği ve perakendecilik denetimlerinden başarı ile geçti. Satış noktalarını arttırarak birçok şehirde ürün ve hizmet vermeye başladı. Çeşitli yerel ve ulusal satış kanallarına girerek pazarını genişletti.
2016

“Pellegro” world of coffee & coffee shop.

Espresso, filtre kahve, sıcak çikolata, smoothie, frappe, milkshake gibi geniş ürün yelpazesi olan yeni bir kahve markası geliştirdi. Hassas ve titiz bir üretime başladı. 2017 ‘nin ilk çeyreğinde Pellegro ‘nun ilk coffee shop (kahve dükkanı) ‘ı faaliyete geçecek.
2016

Kurumsallaşma süreci.

İnsan kaynaklarına, teknolojiye ve sürekliliğe büyük önem veren ‘Hacıbaba’ çağdaş ve dinamik bir çalışma anlayışıyla kurumsal yapılanmaya başladı. Operasyonlarını ve altyapısını geliştirdi.
2016

Yeni bir açılım: “Hacıbaba Kurukahve”

Bu marka bugüne dek ‘Kahveci Hacıbaba’ kahve evlerinde sunulan milyonlarca fincan kahvenin ve ‘Hacıbaba Kuruyemiş’ perakende dükkanlarında satılan yüzbinlerce paket kahvenin tecrübesini taşıyor. Türk Kahvesi ‘ni ve çeşitlerini şık ve estetik ambalajlarda “Hacıbaba Kurukahve” ile marketlere taşıyan Hacıbaba, hızla raflardaki yerini almakta.
2011

Entegre Gıda Üretim Tesisi

Ankara / Kazan ‘da bulunan Gimat D.S.S. ‘de 13.400 m2 ‘lik kapalı alanda yüksek teknolojik donanıma ve altyapıya sahip, dünya standartlarına uygun bir tesis kurdu. Bugün grup şirketlerinin üretim, lojistik ve yönetim birimleri burada tek çatı altında çalışmaktadır.
2008

Üretim arttı, tesis büyüdü.

Büyüyen iş hacmiyle beraber İstanbul yolu üzerinde daha büyük üretim ve depolama kapasiteli bir tesise taşındı. Burada yeni paketleme sistemi kurdu, böylece paketli ürün gamını güçlendirdi.
2007

“Kuruyemiş Borsası” açıldı.

Ankara / Gimat Toptancılar Sitesi ‘nde rekabetçi ve dinamik bir toptancı dükkanı açtı. Şehirler arası satış ağı kurdu ve ulusal bazda toptan tedarikçiliğe başladı. Satış hacmini büyüttü.
2006

“Kahveci Hacıbaba” büyüyor.

Ankara / Kızılay ‘da ve Kastamonu ‘da şubeler açarak adından söz ettirmeye başlayan “Kahveci Hacıbaba” zengin dünya mutfağı ve sınırsız kahve çeşitleriyle büyük beğeni toplamaya başladı.
2003

Kuruyemişte pazar genişliyor.

Yıl içinde ISO 9001, ISO 22000 ve TSE gibi birçok üretim, gıda güvenliği ve kalite yönetimi sertifikasyonlarını başarı ile tamamlayan “Hacıbaba Kuruyemiş”, birçok markası ile kamu kurumlarına ve askeri birliklere ürün ve hizmet sağlamaya başladı.
2003

Yeni bir sektör, yeni bir marka.

Bugün 11 şubesi bulunan ve 700 ’ün üzerinde istihdam sağlayan “Kahveci Hacıbaba” ilk şubesini Ankara / Necatibey Caddesi ‘nde açtı. Kahveye ve kahveciliğe olan tutku bu yıllardan başlamıştır.
1997

Yapısal yenilikler, büyüyen şirket.

Ortaklı bir şirket yapısına geçen “Hacıbaba” merkezini önce Ankara / Gimat Toptancılar Sitesi ‘ne, hemen ardından Gersan Sanayi Sitesi ‘ne taşıyarak imalat ve toptancılık faaliyetlerine başladı.
1993

Şubeleşmeye ilk adım.

 İlk şubesini Ankara / Keçiören ‘de açtı. O yıllarda uygulamaya başladığı özgün şubeleşme yöntemi; bugünkü yeni formu “Franchising” ile istikrarlı ve başarılı bir grafik çizmeye başlamıştır.
1989

Kuruluş: “Etlik’te küçük bir kuruyemişçi dükkanı.”

Ankara / Etlik Ticaret Merkezi ‘nde 18 m2 ‘lik küçük bir perakende kuruyemiş dükkanı ile meslek hayatına atıldı. Zamanla şehirde kalite ve güven sağlayan “Hacıbaba Kuruyemiş” için markalaşma servüveni başlamış oldu.